PODRÓŻ W 4 STRONY ŻYCIA

Zdjęcia zrobione przez dzieci w ramach zajęć fotograficznych - program: "Podróż w 4 strony życia".

WAKACJE 2015

Wakacje 2015 rok - poznajemy województwo świętokrzyskiw - Święty Krzyż, Sandomierz i fantastyczna impreza - Dymarki Świętokrzyskie.

AKADEMIA SPORTOWA

Dzięki współpracy z Urzędem Marszałkowskim realizujemy kolejną turę programu "Akademia sportowa"- cykl zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej.

CHCEMY ŻYĆ INACZEJ

Zakończenie projektu "Chcemy żyć inaczej" współfinansowanego przez Zarząd Województwa Warmisko-Mazurskiego w Olsztynie- pokaz umiejetności uczestników zajęć tanecznych i teatralnych oraz wystawa prac plastycznych.

WYCIECZKI

Dzięki wsparciu Fundacji Kanton oraz dotacji z MZPiTU w Olsztynie latem zorganizowaliśmy wycieczkę do Fromborka oraz Trójmiasta.

TURNUS REHABILITACYJNY - KRYNICA MORSKA 2014

W sierpniu 2014 grupa podopiecznych naszego Stowarzyszenia spędziła dwa tygodnie w ORW „Posejdon” w Krynicy Morskiej.

NA KONIKACH

W czerwcu 2014 nasi podopieczni kilkakrotnie gościli w Ośrodku Jeździeckim w Gietrzwałdzie - Pani Ania i Pan Bartek prowadzili dla nich fantastyczne zajęcia. Hipcio był wspaniały, to były niezapomniane chwile... Musimy tu wrócić.

 

FERIE ZIMOWE 2014

Ferie na sportowo - to hasło, które przyświeca, zajęciom rekreacyjno sportowym organizowanym przez Stowarzyszenie " Dajmy Szansę" w okresie przerwy semestralnej 2014. Oferta z czterogodzinnym cyklem sportowym przez 10 dni ferii zimowych skierowana była nie tylko do dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością w szerokim tego słowa znaczeniu ale również do wszystkich, którzy w aktywny sposób chcieli z nami spędzić czas wolny od nauki. W skład 15 - osobowej grupy uczestników weszli nie tylko uczniowie SOSW ale również absolwenci oraz dzieci ze szkół masowych. Czas spędzony na pływalni UWM oraz OSW, na kręgielni i sali gimnastycznej na długo pozostaną w pamięci. Łączyła ich wspólna zabawa oraz nauka nowych umiejętności gimnastycznych, pływackich oraz skutecznych rzutów na kręgielni. Zarówna zdrowa rywalizacja oraz życzliwa integracja przeplatały się przez cały pobyt młodych ludzi na różnych obiektach sportowych podczas ferii. Zorganizowanie tego przedsięwzięcia było możliwe dzięki wsparciu finansowemu MZPITU, dużej życzliwości p. Adama Sawickiego z Olsztyńskiej Szkoły Wyższej, p. Marka Siudaka z Pływalni Uniwersyteckiej oraz p. Witolda Bauera z Kręgielni -Centrum Bowlingu. Opieka instruktorsko - pedagogiczna z dużym zaangażowaniem realizowała plan każdego dnia wspierana przez wolontariuszki UWM - Martę i Kaję. I oczywiście nieodzowni rodzice, którzy wspierali podczas transportu pomiędzy obiektami. O znaczeniu zimowiska dla dzieci niech świadczy wypowiedź jednej z mam; - Bardzo się cieszę, że mój syn mógł uczestniczyć w tym zimowisku głównie z powodu integracji i aktywności fizycznej, której nie znał. Bardzo lubi zajęcia na sali gimnastycznej i wręcz popędzał mnie aby się na nie spóźnić. Za rok chętnie skorzystamy z tej formy zajęć.

 

BUKOWINA TATRZAŃSKA 2013

Pobyt w Bukowinie - nie było czasu na nudę. A pogaoda sprzyjała jak zwykle.

 

DOLINA CHOCHOLOWSKA

Ostatnie chwile w Zakopanem - Dolina Chochołowska - jak tu pięknie, szkoda, że wszystkim nie starczyło sił i spacer trwał tak krótko. Ale kiedyś tu wrócimy.

 

KAZIMIERZ

Krakowski Kazimierz - tu czas się zatrzymał. Dla nas to okazja to poznania tradycji, historii i religii żydowskiej.

 

NIEDZICA

Po długim i wbrew zapewnieniom niełatwym spacerze chwila wytchnienia - płyniemy "Białą Damą" .

 

SPŁYW DUNAJCEM

Mimo obaw i tym razem pogoda nam dopisała - spływ Dunajcem piękne widoki i opowieści flisaków pozostaną na długo w pamięci.

 

WIELICZKA

Pobyt w Małopolsce - nie można nie skorzystać z tej okazji - Kopalnia Soli w Wieliczce niezapomniane wrażenia.

 

 

MORSKIE OKO 2012

Wycieczka była marzeniem wielu z nas... Nie wszyscy się zdecydowali ale my nie żałowaliśmy.

 

DOLINA KOŚCIELISKA 2012

Widoki piękne, cisza. Ale największą atrakcją było zwiedzanie Jaskini Mroźnej.

 

TURNUS REHABILITACYJNY 2012

Wycieczki, zabiegi, spacery a wieczorem basen, siłownia. Nie wiem skąd oni mieli tyle energii.