AKTUALNOŚCI


 

W okresie od 10.03. do 20.08.2015 realizowaliśmy projekt "Odkryj swój potencjał", który był adresowany do dzieci i młodzieży wychowywanej w rodzinach dysfunkcyjnych. Młodzi ludzie mogli uczestniczyć w różnych zajęciach terapeutycznych: - warsztaty "Emocje pod kontrolą" - muzykoterapia, - plastykoterapia. Dla uczniów gimnazjów zorganizowano także zajęcia dydaktyczne, których celem była pomoc w wyrównywaniu zaległości szkolnych. Część z tych zajęć realizowana była w okresie wakacji, kiedy uczestnicy przebywali na turnusie rehabilitacyjnym w ośrodku "Gołoborze" (województwo świętokrzyskie). Partnerami projektu był Ośrodek Kuratorski Nr 1 w Olsztynie oraz Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. K. Makuszyńskiego w Olsztynie. Projekt był finansowany przez Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego.W sierpniu 2015 roku rozpoczęliśmy realizację programu "Podróże w cztery strony życia". Projekt jest współfinansowany przez Urząd Wojewódzki. Wychowankowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczym im. K. Makuszyńskiego, w czasie pobytu na turnusie rehabilitacyjnym w województwie świętokrzyskim, uczestniczyli w zajęciach socjoterapeutycznych oraz warsztatach fotograficznych. Od września do grudnia dalszy cykl zajęć terapeutycznych. Dla wychowanków tej placówki zorganizowaliśmy m.in. zajęcia z bajkoterpii, zajęcia ceramiczne, plastyczne. Rodzice oraz starsza młodzież uczestniczyła także w warsztatach prozdrowotnych.Wakacje 2014 - tym razem organizujemy turnus rehabilitacyjny w Krynicy Morskiej. Grupa wychowanków Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. K. Makuszyńskiego oraz ich rodziców przez dwa tygodnie sierpnia odpoczywać będzie w Ośrodku Wypoczynkowo -Rehabilitacyjnym "Posejdon".

"Animaloterapia - pomoc dzieciom i młodzieży z problemami emocjonalnymi i zaburzeniami psychicznymi" to kolejna propozycja zajęć terapeutycznych dla dzieci i młodzieży z powiatu olsztyńskiego. W czerwcu nasi podopieczni wezmą udział w zajęciach hipoterapii oraz coachingu z koniem. Zajęcia prowadzić będą Anna i Bartłomiej Bargiełowscy - właściciele Ośrodka Jeździeckiego "Uniwersytet Nowych Możliwości" w Gietrzwałdzie.

Od maja powróciliśmy do cyklicznych zajęć sportowych - w ramach współpracy z Urzędem Marszałkowskim oraz Biurem Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Olsztyn prowadzimy zajęcia na basenie (sobota i niedziela) oraz kręgielni (piątek).

Od 27.02.2014 ruszyła kolejna edycja projektu "Na progu dorosłości" - dla podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Kornela Makuszyńskiego organizujemy zajęcia sportowe i artystyczne.

W terminie 27.01.- 07.02. 2014 roku zorganizowaliśmy półzimowisko "Ferie na sportowo". W zajęciach sortowych (pływanie, gimnastyka, kręgle) wzięło udział 15 osób. Realizowany przez nas program był okazją do integracji młodych niepełnosprawnych ludzi z uczniami szkół ogólnodostępnych.


Harmonogram zajęć realizowanych
w ramach programu
„Na progu dorosłości” 


Nazwa

Dzień

Godziny

Miejsce

Prowadzący

Zajęcia taneczne

Poniedziałek

15.00 - 16.30

SOSW, sala nr 03,
ul. Piłsudskiego 56A

Małgorzata Jasko,
Beata Klimek

Zajęcia sportowe

Środa

15.00 - 16.20

OSW, sala 106E
ul. Bydgoska

Małgorzata Jasko,
opiekun M. Michalak

Zajęcia teatralne

Piątek

14.05 - 15.35

SOSW, sala 210
ul. Piłsudskiego 42

Iwona Tańska-Siemińska,
Julia Chmielewska,
Magdalena Michalak